Neden Phoenix?

Phoenix; Anka kuşunun ingilizce ismidir. Telif haklarından dolayı Anka adı alınamadığından Phoenix adı kullanılmaya karar verildi. Böylelikle, Anka kuşunun küllerinden yeniden doğuşu, performans bilgisayarlarının yeniden doğuşunu simgelemek için uygun görüldü.

Bilgisayar modelleri neden bu isimleri taşıyor?

Phoenix (Anka kuşu) Pers ve Doğu mitolojisinde küllerinden yeniden doğan efsanevi bir kuş olarak betimlenir. Bu efsanenin 4 ayrı safhalarından ve 4 ayrı bilgelik seviyelerinden ilham alınarak 8 Phoenix modeli ortaya çıkmıştır.

Phoenix’in 4 safhası:

 • Oblivion: Doğuş öncesi hiçlik ortamı.
 • Rebirth: Küllerinden yeniden doğuş.
 • Rebirth X: Yeniden doğuş ile ölümsüzlük arası geçiş.
 • Immortal: Ölümsüzlük ve mükemmele ulaşmak.

Phoenix’in 4 bilgelik seviyesi:

 • Visceral: Geçmiş genler ve iç güdüler ile hareket edilen aşama.
 • Valor: Kalp tabanlı zekanın cesaret ile buluştuğu seviye.
 • Lucent: Rasyonel deneyim ile elde edilen gelişmiş vizyoner güç safhası.
 • Omega: Nihai, sonsuz ve derin güç noktası.

Phoenix'in diğer bilgisayar firmalarından farkı nedir?

Uzun süren AR-GE çalışmaları sonucu elde edilmiş bilgi birikimi ile O.C’li, özel soğutma sistemli, yüksek performanslı, dayanıklı cihazları ve bu cihazların performans testi sonuçları ile birlikte sunan ilk ve tek bilgisayar firmasıdır.

Ödeme seçenekleri nelerdir?

Bonus, World, Axess, CardFinans, Maximum, Paraf ve BKM Express ile ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Taksit seçenekleri nelerdir?

Kredi kartı ile yapılan elektronik eşya ve bilgisayar alımlarında taksit sayısı maksimum 6 ay olarak belirlenmiştir. Taksitli yapılan alışverişlerde vade farkı müşterilere yansıtılmaktadır ve blokeli tahsilat yapılmaktadır.

Kredi kartı ödemelerinde komisyon oranları nedir?

Kredi kartı alışverişlerinde güvenli ve sıkıntısız alışverişler yapılabilmesi için PayU ödeme kanalı ile çalışmaktayız. Kredi kartı taksitlerine göre komisyon oranları* aşağıdaki gibidir.

 • 2 taksit için tüm kartlara %4.85
 • 3 taksit için tüm kartlara %6.11
 • 4 taksit için tüm kartlara %6.75
 • 5 taksit için tüm kartlara %7.01
 • 6 taksit için tüm kartlara %8.10

* Komisyon oranları zamanla değişiklik göstermektedir.

Güvenli alışveriş önlemleri alınmış mıdır?

Güvenli alışveriş için Ödeme Sistemleri Endüstrisi Veri Güvenliği Standartları’na (PCI DSS) sahiptir. Ödeme sayfalarında SSL sertifikası olduğu için güvenli alışveriş yapabilirsiniz. PayU anlaşmamız sayesinde internet alışverişleriniz güvence altındadır.

Sipariş sonrası süreçler nelerdir?

Ürününüzün takibini hesabım bölümü üzerinden sağlayabilirsiniz. Ayrıca, sipariş takibi için doğru e-posta ve cep telefonu girildiği takdirde, e-posta ve sms yoluyla da bilgilendirileceksiniz. Kargo elinize ulaştığında, ürünü teslim almadan önce kargo görevlisi ile birlikte kutuyu açarak kontrol ediniz. Olumsuz bir durumda tutanak tutturunuz.

Bilgisayarla ilgili teknik bir sorun yaşandığında ne yapılmalıdır?

Destek birimimize e-posta yollayarak başlamanızı tavsiye ediyoruz. Sorunuzu mümkün olduğunca detaylı anlatmanız durumunda yaşanan sorunları kolayca çözüme ulaştırmayı hedefliyoruz.

Acil durumlarda sayfanın üst kısmında bulunan telefon numarası aracılığı ile destek ekibimize ulaşmanızı tavsiye ediyoruz.