Phoenix Omega

Powered by ASUS Ultra Performans Oyun Bilgisayarı

Gücün Zirvesinde

Omega serisinin işlem gücü Skylake tabanlı 6700K işlemcilere emanet edildi. Hız aşırtma imkanı sağlayan bu yeni nesil işlemciler, Nzxt X61 sıvı soğutma ünitesi sayesinde beklentilerin üzerinde bir serinliğe kavuşturuyor. Nzxt X61 ‘in ledli soğutma ünitesi başlığı görsel bir şölen sunuyor.

nzxt-kraken-x61-sıvı-sogutma

Gücünü Merkezinden Alıyor

Omega, karizmatik duruşunu dünyanın en iyi anakartlarından biri olan Asus Maximus Formula ile sergiliyor. Üst düzey dayanıklılık ve performans sunan Maximus Formula ile muhteşem oyun deneyimi ve üst düzey hız aşırtma için tüm gereksinimleri karşılıyor.

asus-rog-maximus-viii-formula-anakart

Sınırsız Performans

Omega’nın kalbi Pascal mimarisi ve 8GB’lık güç kapasitesi ile ASUS ve Gainward’un geliştirdiği GTX 1080 ekran kartlarına emanet. VR teknolojisi ve 4K oyun deneyiminin sınırlarını sonuna kadar zorlayan Omega, bünyesinde bulundurduğu iki adet GTX 1080 ekran kartı ile geleceği hayal edenlerin beklentilerini karşılıyor.

asus-gtx-1080-strix-8g-gaming-ekran-karti

Üst Düzey Phoenix Örgü Kablolama

Omega’nın kablolama uygulamalarının her biri işinde uzman usta ellerden çıkan el yapımı örgü kablolar ile oluşturuluyor. 2 farklı renk ile oluşturulan örgü kablolamalar sistem içerisine donanım ve renk estetiği ön planda tutularak oluşturuluyor. Sağlıklı ve stabil hava sirkülasyonuda sağlayan örgü kablolama Lucent sisteminin öne çıkan göz alıcı özelliklerinden biri haline geliyor.

phoenix-sleeving-technologies

Göz Alıcı Işıklandırma

Omega sisteminin içerisinde yine örgü kablolama ile oluşturulmuş 1 metrelik point led aydınlatma kullanılmıştır. Ayrıca, kullanılan anakartın ekran kartlarının, sıvı soğutma ünitesinin led aydınlatmaları ve kasa alt kısım led aydınlatması ile bir araya gelen Omega sistemi, dışarıdan bakan gözleri büyülemeyi fazlasıyla başarıyor.

muhteşem-renkler

Sıfır Ses Yüksek Hız

Omega, bünyesinde bulundurduğu eski teknoloji HDD ve ODD’lerden kurtularak yeni dünyanın kapılarını aralıyor. İçerisinde barındırdığı yeni nesil iki adet HyperX Savage SSD ve dünyanın en hızlı SSDlerinden biri olan HyperX Predator serisi PCIe SSD ile hız konusunda çığır açıyor. HyperX Predator PCIe M.2 SSD ile güçlendirilmiş Omega, bildiğiniz SSD’lerin ortalama üç katı daha yüksek performans sunuyor.

Okuma Hızı | 1400 MB/s
Yazma Hızı | 1000 MB/s
Rastgele Okuma | 120,000 IOPS
Rastgele Yazma | 78,000 IOPS

Modüler ve Efektif Güç

Omega’nın ihtiyaç duyduğu büyük güç, dünyanın en popüler ve işinde lider markası olan Nzxt’ den ile karşılanıyor. Güç tasarrufu, kaliteli güç akışı ve estetik anlamda kendisini kanıtlamış olan Nzxt Hale serisi, full modüler yapısı sayesinde kablo kalabalığını ortadan kaldırıyor ve sistemin güç gereksinimindeki odaklamayı sağlıyor.

80 Plus Olmayan Güç Kaynakları

80 Plus Gold (OmegaSerisi)

Phoenix’ in Kanatları Altında

PBA projesi kapsamında dünya liderleri Asus, Nzxt ve Kingston markaları efsanevi Phoenix’ in kanatları altında buluşuyor. Dünya’da bir ilk olan bu devlerin buluşması Phoenix ‘’Powered by Asus’’ projesi ile kullanıcılarımıza sunuluyor.